S vášní pro detail a láskou k materiálům...


Jednoduchý základ naší filozofie, který za sebou však skrývá roky dlouhou cestu k pochopení. Pochopení opravdového talentu a hodnoty poctivého řemesla.    


Příběh vzniku Natureon

Existuje hypotéza, dle které lidé mají vrozenou tendenci hledat spojení s přírodou. V dnešní době trávíme průměrně až 76% našeho času uvnitř budov. Našim cílem je přinášet atmosféru přírody více do naších životů.

Odhodláni podporovat u lidí lásku k přírodě, vytváříme interiéry plné přírodních materiálů a organických tvarů. Přicházíme s designem vycházející z krásy, která okolo nás vzkvétá miliony let.

Dřevo je světově nejpoužívanější materiál pro své skvělé vlastnosti a estetickou přitažlivost. Je považován za udržitelný zdroj a my maximálně dbáme na šetrné a udržitelné hospodaření s touto komoditou. Spotřebu zpracovaného dřeva kompenzujeme výsadbou nových stromů. Při uvědomění si, že materiál s kterým pracujeme vzniká okolo 100let cítíme obrovskou odpovědnost za nejvhodnější zpracování. Chceme zajistit našim výrobkům další dlouholetou hodnotu.

Nejen lásku k materiálům, ale rovněž vztah k řemeslu je nesmírně důležité opečovávat. Rádi poskytujeme své know how a výrobní prostory dětským výtvarným kroužkům a dalším. Práce se dřevem se mnohdy stává láskou na celý život.


Rádi pomáháme našim klientům ke splněným snům
Rádi pomáháme našim klientům ke splněným snům
Každý projekt řešíme s ohledem na klientovi představy a požadavky
Každý projekt řešíme s ohledem na klientovi představy a požadavky

Propojení tradice a technologií

Zkušenosti z moderního světa IT a nejmodernějších výrobních závodů nám umožňují skloubit uměleckou ruční práci s náročnými požadavky na kvalitu a strojní přesnost

Pečlivě nasloucháme mistrům truhlářům a společně diskutujeme nad inovacemi a technologickými postupy, které nás nejlépe dovedou k výrobkům Natureon. 

Silný důraz na kvalitu

Věříme, že pouze do detailu dotažené výrobky poskytují tu správnou a dlouhotrvající radost z produktu. Dřevo, jakožto živý materiál neustále pracuje a pro jeho ovládnutí do konkrétního tvaru je vyžadován dlouhodobý proces.

Dřeviny jsou pečlivě vybírány a procházejí procesy sušení a skladování tak, aby výrobky z něj zůstávaly stálé a s maximální odolností

Zaujal Vás náš příběh?

Často navazujeme spolupráci s lokálními umělci a odborníky z řady oborů. Napadá Vás možnost spolupráce? Dejte nám vědět.